Акція «Батарейки,здавайтеся!»

9 листопада учні ПТУ №17 долучилися до Всеукраїнського проекту «Батарейки, здавайтеся!», про який дізналися від бібліотекарів Братської Центральної районної бібліотеки, які надали учням контейнер для збирання батарейок та розповіли про те,що батарейки містять у собі важкі метали, що сильно забруднюють навколишнє середовище. Одна викинута пальчикова батарейка при розкладанні в ґрунті впливає приблизно на 20 квадратних метрів землі. Важкі метали потрапляють у повітря, в підземні води, а звідти до організму людини.Різні метали — ртуть, нікель, кадмій, свинець, літій, марганець і цинк, які мають властивість накопичуватися в живих організмах, у тому числі і в організмі людини, завдають істотної шкоди здоров’ю, зокрема сприяють виникненню онкозахворювань та хвороб щитовидної залози.

Щодня в Україні близько 12 тон батарейок потрапляє у відкритий грунт. На інтерактивній картіbatareiky.in.uaу мережі розмічені пункти прийому батарейок, для утилізації, набравши достатній об’єм, за допомогою налагодженої логістики батарейки транспортуються в м,Дніпропетровськ до переробного цеху. Переробка батарейок-це єдиний спосіб їх правильної утилізації.

Учні ПТУ №17 долучилися до вкрай необхідної акції і розмістили у приміщенні бібліотеки ємність для збору відпрацьованих батарейок. Встановлення контейнеру дозволить знизити рівень забруднення земель і питних вод селища Братське . В зборі батарейок приймали участь всі. Найактивнішим був учень 11 групи Пархоменко Андрій,який приніс понад 2 кілограм батарейок та обійшов все село де проживає та розповів про збір шкідливих та отруйних для навколишнього середовища батарейок.

Ємність з батарейками учні віднесли до Братської Центральної бібліотеки,для того щоб працівники передали їх для утилізації.

Кiлькiсть переглядiв: 1410