Повернутися до звичайного режиму

Великодній розпис

Квітень багатий на свята і одне з них найбільше та найвагоміше,яке чекають з нетерпінням дорослі й малі - Великдень або «Торжество торжеств»,-так іменують його православні християни.

На Великдень українці печуть паски та роблять писанки та крашанки. Крашанка — це яйце, яке опускають в спеціальний розчин, після чого воно змінює свій колір і стає червоним, синім, зеленим тощо. Писанка — це яйце, на якому намальований орнамент. Орнаменти — це не прості малюнки,це таємничі знаки, зв'язані з магічними обрядами, присвяченими святу Весни. За легендою, найперше яйце мало всередині зародок усього світу. Коли на яйце наносять орнамент, воно стає не простим, а свяченим. Писанки вважались помічниками й захисниками, тому їх не можна було писати в той час, коли з кимось посварився, чи був у гніві. Писанка — символ добра й сонця.

Бібліотекар А.Тенетко презентувала виставку-інсталяцію «Великодній розпис».Розповіла історію походження писанки, її види, про символіку та колористику та що необхідно для того, щоб її розписати .Розписати писанку спробували учні 23 групи Скляренко Віола, Скибіцька Ліда,Курнєва Альона. Учням сподобалася техніка розпису власноруч.

/Files/images/2019/image002-pasha.jpg /Files/images/2019/image004-pasha.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 1702