Тиждень юнацької книги «Бібліомікс»

З 02квітня по 10 квітня 2018 року тиждень юнацької книги запросив на гостину всіх тих,хто любить та шанує книгу. Хто знає чим вона є для нього є, хто не може і не знає як жити без її порад та цікавинок.

Розпочався він з виставки-інсталяції «Книга на всі часи» яку презентувала бібліотекар А.Тенетко. Адже всі ми родом із дитинства,а це пора ігор,розваг,відпочинку. От і тут були представлені книги,які можна було купати у воді,гризти,книги-пищалки та книги з смішними оченятами. Все це доказ того,що книга необхідна з самого малого віку,коли до неї доторкаєшся та можеш вже сам читати, а потім- вона основний орієнтир у дорослому житті.

Для учнів 21 групи було проведено конкурс «Вгадай транспорт»,та презентовано нову книгу В.М.Коваленко «Діагностика і технологія ремонту автомобілів».В цей день найкращого читача 21 групи Колісніченка Дмитра було нагороджено грамотою «Кращий читач року» та вручено призи.

Юморина «Смійтеся на здоровя»

До Всесвітнього дня сміху та гумору в бібліотеці ПТУ №17 відбулася юморина «Смійтеся на здоровя». Бібліотекар А.Тенетко розповіла про день гумору та чому його святкують,про надзвичайну користь від сміхотерапії . Адже саме український народ здавна і поправу славиться своїм гумором це його надбання, невідємна частина його менталітету.Представила книжкову поличку літератури «Сміх на всі часи». Вправно, емоційно познайомили присутніх з сатирично- гумористичними творами та частівками учні Колісніченко Дмитро,Недашківський Денис, Гумецький Віктор . Звучали твори видатних гумористів- П.Глазового, О.Вишні,Л.Шемчук, Ковіньки.

Тепла і дружна атмосфера панувала в залі. Веселого, доброго сміху вистачило на всіх запрошених ,та й призи були з гумором.

Бібліокухня «Угадайка»

06квітня 2018 року до бібліотеки училища завітали учні 23 групи за професією «Кухар»на участь у грі «Вправний кухар». Бібліотекар А.Тенетко підготувала завдання з хитрощами, а саме були представлені на виставці кухонні приладдя:м’ясорубка,сито,виделки та ножі різних форм.Конкурс «Вправний кухар »показав,що учні 23групи 2 курсу училища швидко та вправно вміють та можуть нарізати яблуко як складною нарізкою так і простою,вміють та знають,які необхідні інгредієнти для борщу та вінегрету. Та дуже швидко чистять картоплю,розбирають на швидкість м’ясорубку та складають її з зав’язаними очима.

В цей день учні познайомилися з виставкою-інсталяцією «Великодній розпис» та познайомилися з традиціями : в Україні печеться паска ,в Англії-Великодній кекс,в Греції-цуреки або пасхальні караваї-з цікавою назвою-ламбропсомо.

/Files/images/2018/image007.jpg /Files/images/2018/image009.jpg /Files/images/2018/image015.jpg /Files/images/2018/image011.jpg /Files/images/2018/image015.jpg /Files/images/2018/image017.jpg /Files/images/2018/image019.jpg /Files/images/2018/image021.jpg /Files/images/2018/image023.jpg /Files/images/2018/image001_2.jpg

Зустріч в бібліотеці

03квітня 2018 року учні 13 та 14 груп ПТУ №17 були запрошені до Братської центральної районної бібліотеки на знайомство з нею.Радо зустріла їх бібліотекар Н.Г.Антонова,яка дуже добре знає молодь,їх вподобання та читацькі смаки. В цей день учні побували в читальному залі бібліотеки. Познайомилися з періодичними виданнями - газетами та журналами,побували в інтернет-центрі, з новими виставками літератури та побачили створений Європейський куточок. Бібліотека дуже сподобалася нашим учням,ми дуже часто там буваємо і вдячні їм за запрошення на гостину.

/Files/images/2018/image005.jpg

Писанка-символ добра й сонця

На Великдень українці печуть паски та роблять писанки та крашанки. Крашанка — це яйце, яке опускають в спеціальний розчин, після чого воно змінює свій колір і стає червоним, синім, зеленим тощо. Писанка — це яйце, на якому намальований якийсь орнамент. Орнаменти — це не прості малюнки,це таємничі знаки, зв'язані з магічними обрядами, присвяченими святу Весни. Зараз люди вже забули зміст цих орнаментів, розучились читати їх таємничі знаки.

За легендою, найперше яйце мало всередині зародок усього світу. Коли на яйце наносять орнамент, воно стає не простим, а свяченим. Писанки вважались помічниками й захисниками, тому їх не можна було писати в той час, коли з кимось посварився, чи був у гніві. Писанка — символ добра й сонця. Бібліотекар розповіла учням 21 групи, історію походження писанки та яка вона буває, її види, про символіку та кольористику та що необхідно для того,щоб її розписати .Закінчився захід частуванням паскою та чаєм.

Конкурс «Вправний кухар»

Кiлькiсть переглядiв: 1647